Data : sobota, 28 maj 2016
29
30
31

28 Międzynarodowy Turniej w piłce siatkowej dziewcząt w Starogardzie Gdańskim za nami . W turnieju udział wzięło łącznie 28 drużyn w grupach młodszych i starszych z Rosji, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Finlandii, Szwecji, Niemiec, Estonii i Polski. W grupie dziewcząt starszych zgłoszono 16 drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. Każdy walczył z każdym. Drużyna Starogard 2 walczyła w grupie B na hali ZSE. Naszymi przeciwniczkami były drużyny Rosji, Ukrainy, Niemiec, Finlandii, Szwecji, kadra Litwy oraz Kwidzyna. Bardzo trudna grupa. W piątek rozpoczęliśmy od wygranej 2:0 ze Szwecja .Potem niestety dwie przegrane z Ukraina i Rosja, chociaż Rosjanki były do ugryzienia. Na koniec dnia Niemcy - Bremen 2 gładko 2:0. Sobota rozpoczyna się trudniej -zmaganie z bólem, zmęczeniem, ale dziewczyny dają radę. Na początek Kadra Litwy i dziwny wynik 1:1 (tak w siatkówce czasem są remisy, a mogły pokusić sie o zwycięstwo, bo jak się potem okazało wzięły ten wynik wychodząc z grupy(a co by było gdyby...) Potem gładko 2:0 z Kwidzynem i Finlandią. Wychodzimy z grupy na 4 miejscu i gramy o miejsca 5-8. Po przerwie i zmianie hali na Osir ostatni mecz z Chmielnem. Zmiana hali miała wpływ na występ dziewczyn. Zajęło im chwilę, zanim przyzwyczaiły się, i znalazły punkty odniesienia .Niestety przegrały ten mecz 2:0 (oba sety do 19). Niedziela ostatni dzień i ostatni mecz z Niemcami -Bremen 1 i znowu remis 1:1, choć w pierwszym secie miały setowa w górze. Ostatecznie drużyna Starogard 2 zajmuje 7 miejsce na 16 drużyn. Brawa dla zawodniczek za wolę walki i emocje. Szczególne podziękowania należą się Oli Babiarz -Best Player drużyny i Kindze Celmer z Kwidzyna, które zagrały z dziewczynami i wsparły drużynę swoimi umiejętnościami i doświadczeniem. Zespół rozegrał 9 meczy (8 w dwa dni), wytrzymał kondycyjnie, zebrał masę doświadczenia, które miejmy nadzieję, że zaprocentuje w nowym sezonie ligowym. Skład Liberek (drużyna Starogard 2 Ola Babiarz, Kinga Celmer, Magdalena Bławat, Natalia Leszman ,Nikola Papke, Monika Kotkiewicz, Marysia Juszczyk, Marta Grzesik, Karolina Piesik, Weronika Wiktoria Szlagowska Kinga Gornowicz. Relacja i zdjęcia Pani Gosia Grzesik.